KOSMETYKA - Auto Detailing
Czym jest autodetailing?

Autodetailing . Cóż to takiego? Dlaczego tak głośno o tym w świecie uzytkowników aut, łodzi, quadów, motocykli... ba nawet helikopterów?

Wikipedia podaje suchą i zwięzłą definicję:Auto detailing (ang.) - “zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu samochodowego lub jego elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Auto detailing podnosi walory estetyczne i użytkowe pojazdu, przedłużając jego żywotność, zwiększa wartość rynkową auta.”

Proces auto detailingu to doprowadzenie auta do nienagannego stanu wizualnego zarówno od strony wnętrza jak i lakieru. Usługę taką przeprowadza się zarówno na autach nowych jak i używanych. Nie jest więc dziwne, że nawet samochód prosto z salonu także można poddać takiemu procesowi. W takim aucie usuwane są mikro zarysowania transportowe, następnie lakier zabezpiecza się powłoką sealantu i wosku. Konserwuje się również plastikowe i gumowe elementy wnętrza. W starszych autach dochodzi korekta powłoki lakierniczej i czyszczenie nadkoli, wnęk komory silnika, bagażnika, szyberdachu oraz wnętrza. To w skrócie.
Film poniżej przedstawia dokładny opis jak myc samochód bezpiecznie .

Lakier:

Usługi

Niezależnie od tego w jakiej kondycji jest lakier, wnętrze, felgi i inne elementy Twojego auta, nieważne ile ma lat , nasi specjaliści wydobędą jego dawny blask i piękno. Po usunięciu rys, zmatowień, ubytków i hologramów, samochód nabierze nowego, olśniewającego wyglądu. Renowacja tapicerki, kierownicy, elementów plastikowych i winylowych zapewni Ci przyjemną i komfortową podróż.

Szeroki zakres oferowanych usług połączony z pieczołowitą starannością wykonania to nasze główne atuty. Wierzymy, iż zadowolony klient jest najlepszą formą reklamy, dlatego dokładamy wszelkich starań aby mówiono o nas jak najlepiej.


PRZYGOTOWANIE

Pierwszym, najważniejszym krokiem w kierunku odzyskania utraconego blasku jest
odpowiednie przygotowanie. Proces ten rozpoczyna nieocenione, powszechnie znane mycie samochodu. W naszym studiu, wyżej wspomniane pojęcie różni się nieco od tego, co kryje się za hasłem widniejącym na szyldach myjni samochodowych. Celem naszej usługi nie jest powierzchowne oczyszczenie karoserii, najważniejsze staje się wyeliminowanie każdego, nawet najdrobniejszego zanieczyszczenia. Nazywana profesjonalnie „dekontaminacja 
lakieru”, to zabieg, który w połączeniu z odpowiednio dobranymi kosmetykami umożliwia 
dalszą pracę.


INSPEKCJA POWŁOKI LAKIERNICZEJ

Odbarwienia słoneczne, hologramyrysy, wżery po ptasich odchodach,  i wiele innych czynników, powoduje znaczne pogorszenie kondycji lakieru. Tradycyjne mycie, sprawia, że wiele z nich staje się niewidoczne dla oka. Niestety problem pojawia się w momencie, gdy zaniedbanie, prowadzi do trwałych zmian w karoserii. Do naszych zadań należy również analiza i ocena powłoki lakierniczej. Za pomocą wyspecjalizowanych urządzeń, jesteśmy w stanie dokładnie określić jej grubość wyrażaną w mikrometrach (μm). Sprzęt wzbogacony o odpowiednie źródło światła nie przeoczy natomiast żadnej rysy.


KOREKCJA LAKIERU

Oszacowanie grubości i ocena defektów lakieru, pozwala na dobranie odpowiedniego sprzętu.Dzięki bogatej gamie past i padów polerskich, jesteśmy w stanie tworzyć indywidualne kombinacje, potrzebne do uzyskania pożądanego efektu. Co najważniejsze, pozbycie się uszkodzeń na karoserii nie wiąże się z ich zatuszowaniemWady zostają całkowicie usunięte, oznacza to, że przy odpowiedniej pielęgnacji nie pojawią się ponownie.


ZABEZPIECZENIE LAKIERU

Ostatni etap pracy nad wyglądem zewnętrznym służy przede wszystkim nadaniu karoserii niesamowitego połysku. Warto jednak przypomnieć, że woskowanie, to również zabieg pielęgnacyjny, chroni lakier przed drobnymi zanieczyszczeniami i utrwala doskonały efekt, uzyskany po polerowaniu. Metody zabezpieczające, dostępne na rynku to przede wszystkim nakładanie wosków naturalnych i syntetycznych.

Wnętrze:

TAPICERKA MATERIAŁOWA I ALCANTARA

Niesamowity efekt końcowy to zasługa, nie tylko doskonałego połysku karoserii. Ogromną rolę odgrywa również wnętrze. Odpowiednio zadbane, odejmie twojemu samochodowi parę lat. Podstawą każdego zabiegu proponowanego w naszym Auto Spa jest szczegółowe oczyszczanie. Odkurzanie, pranie czy suszenie różni się jednak od usług proponowanych w tradycyjnych myjniach samochodowych. Używane przez nas, naturalne preparaty o bezpiecznym współczynniku pH, nie tylko dokładnie czyszczą, ale również pielęgnują tapicerkę .


TAPICERKA SKÓRZANA

Podobnie jak w przypadku tapicerki materiałowej, wnętrza obite skórą również rozpoczynają swoją metamorfozę od szczegółowych porządków. Odpowiednio dobrane preparaty, czyszczą i nadają naturalny zdrowy wygląd. Jednym z najważniejszych elementów pracy nad tym rodzajem obicia jest impregnacja. Zabieg ten wydłuża żywotność skóry i zapewnia długotrwałą ochronę.


POZOSTAŁE ELEMENTY WNĘTRZA

Pielęgnacja wnętrza nie ogranicza się wyłącznie do zadbania o tapicerkę. Elementy
plastikowe, gumowe, drewniane czy metalowe wymagają poświęcenia równie dużo uwagi. Na doskonały efekt końcowy mają wpływ przede wszystkim (jak sama nazwa „autodetailing” wskazuje) detale. Wykończenie wymaga niesamowitej precyzji i umiejętności
.

Pozostałe elementy:

FELGI

Felgi stanowią dopełnienie upragnionego efektu końcowego. Są wizytówką samochodu, dlatego zasługują na szczególne traktowanie. Zabrudzenia takie jak pył z klocków hamulcowych, smoła z asfaltu czy klej po odważnikach wymagają bardzo silnych środków, które przy nieodpowiednim użyciu mogą spowodować odbarwienia. Bardzo ważne są zatem odpowiednie kwalifikacje pracownika, wykonującego usługę.


SZYBY

Żywica z drzew, zacieki, trudne do usunięcia naloty czy wżery po ptasich odchodach to
zabrudzenia z którymi nie radzą sobie wycieraczki samochodowe. Dokładne oczyszczenie szyb jest możliwe tylko za pomocą specjalnych kosmetyków lub polerowania.


LAMPY

Korekcja kloszy reflektorów, polega na wypolerowaniu lamp. Zabieg ten usuwa zmatowienie i tym samym poprawia przejrzystość i widoczność. Usługa kierowana jest do wszystkich miłośników czterech kółek, którym szczególnie zależy na „odmłodzeniu” swojego samochodu. Prawidłowe wykonanie daje niesamowite efekty.